ROTAMIZ

7 gün boyunca yaklaşık 140 deniz mili sürecek bu gezimizin programı aşağıdaki gibi olacaktır.
Tabi ki hava durumu, deniz şartları ve sizin tercihlerinize göre ufak tefek değişiklikler yapabiliriz.

1.GÜN (CUMARTESİ)

Cumartesi öğlenden sonra tekneye giriş yapan misafirlerimize tekne hakkında teknik brifing verilecek, teknede yaşamın temel şartları anlatılacak ve daha sonra tam pansiyon hizmet tercih etmediyseniz marinadaki marketten yiyecek-içecek alışverişinizi yapıp tekneye yerleştireceğiz. Aynı akşam 17:00 gibi hareket ile 2 saatlik mesafedeki Ağalimanı koyuna gideceğiz. Doğu-Batı yönünde yolculuk eden teknelerin bekleme limanı olan bu özel koy, şehirden ve kalabalık diğer koylardan çok uzakta olduğundan tertemiz bir denizi ve görülmeye değer doğası vardır. Akşam yemeğimizi burada yeyip ve ilk günün keyfini denizde çıkartarak ertesi gün yapacağımız açık deniz seyri için güç toplamak üzere erkenden yıldızlar eşliğinde uyuyacağız.

 
 
 
 
 

2.GÜN (PAZAR)

Sabah erken saatte hareketle ilk durağımız olan Rodos adasına yaklaşık 6 saatlik bir seyir ile ulaşıyoruz. Kahvaltımızı seyir halindeyken yapıyoruz. Adaya vardığımızda resmi giriş işlemlerinden sonra adayı keşfe çıkıyoruz. Şehir turu, plajda tembellik gibi etkinliklerden sonra adanın gece hayatının keyfini çıkartmaya başlayabiliriz. Gece yatmak için tekneye dönmeyi unutmayın!

 
 
 
 
 

3.GÜN (PAZARTESİ)

Bu gün Rodos adasında serbest günümüz. Eski şehir (Old Town) olarak anılan Rodos’un film setlerini andıran kale ve surları içindeki eski evleri, kafe ve tavernaları gibi görülecek çok şey var. Plajda keyif yapmak, tarih kokan sokakları dolaşmak veya araç kiralayıp ada turu yapmak keyfinize kalmış.

 
 
 
 
 

4.GÜN (SALI)

Sabah teknede yapacağımız kahvaltı sonrası demir alıp yola çıkıyor ve yaklaşık 4 saatlik bir seyir sonrası Simi (Sombeki) adasına varıyoruz. Giriş işlemlerinden sonra adayı keşfe başlıyoruz. Bütün gün adanın keyfini çıkartmak ve bu güzelliği keşfetmek için zamanımız olacak. Akşam yine gece hayatının keyfini çıkartıp teknede yatıyoruz.

 
 
 
 
 

5.GÜN (ÇARŞAMBA)

Bu gün Simi adasında serbest günümüz. Yunan adaları arasında en “romantik” olanı olarak kabul edilen Simi’de neoklasik tarzda rengarek evleri, kafe ve tavernaları ile çok keyif alacağınız garantili. Akşam yatmaya tekneye gelmeyi unutmayın yeter!

 
 
 
 
 

6.GÜN (PERŞEMBE)

Bu gün kahvaltı sonrası Simi’den demir alıyor, yaklaşık 4 saatlik bir seyir ile Marmaris’in en harika denizine sahip Çiftlik koyuna gidiyoruz. Mavi bayrağa sahip plajın ve denizin güzelliğine doyacağız. İstenirse doğal güzelliği ile etkileyici olan bu koyun içinde yürüyüş yapabilir ve akşam kıyıdaki birbirinden kaliteli restoranlardan yararlanabilirsiniz.

 
 
 
 
 

7.GÜN (CUMA)

Son gün yolumuz uzun, erkenden demir alıp yolda kahvaltı yapacağız. Yaklaşık 7 saatlik bir seyir ile yolumuzun üzerindeki Kızıl Ada’ya uğrayarak öğle yemeği ve yüzme molası vereceğiz. Akşam 17:00 gibi Fethiye limanına dönerek marinaya giriş yapacağız.

Dünyaca meşhur Fethiye Balık Pazarında gece hayatının keyfini çıkartacağınız bir akşamın ardından ertesi gün sabah 09:00’a kadar teknemizde kalabilirsiniz.

Yelkenli Tur Programı 2

Fethiye-Göcek Koyları-Fethiye / 1 Hafta

1.Gün: Fethiye

2.Gün: Göbün Koyu-Hamam Koyu

3.Gün: Sarsala Koyu-Bedri Rahmi Koyu

4.Gün: Kille Bükü-Günlüklü Koyu

5.Gün: Göcek Adası

6.Gün: Yassıca Ada-Tersane Adası

7.Gün: Domuz Adası-Kızıl Ada

8.Gün: Fethiye Mavi yolculuğunuzun başladığı Fethiye’ye demir atmış bulunuyoruz

 Translate »